День народження НАТО

День народження НАТО

⚡️Україна-НАТО. Шлях довжиною 30 років

🤝Відносини між Україною й НАТО почалися 1992 року.

✍️Україна подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у 2008 році.

🚫Плани щодо членства в НАТО були відкладені Україною після президентських виборів 2010 року, на яких президентом був обраний Віктор Янукович, який вважав за краще залишити країну поза блоком. На тлі Євромайдану та Революції гідности Янукович утік з України в лютому 2014 року.

Тимчасовий уряд Яценюка, який прийшов до влади, спочатку заявив, посилаючись на позаблоковий статус країни, що не планує вступати в НАТО.

📊 Однак після військового вторгнення Росії в Україну та парламентських виборів у жовтні 2014 року новий уряд поставив вступ до НАТО пріоритетом.

📄21 лютого 2019 року до Конституції України було внесено зміни, норми щодо стратегічного курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО закріплені в преамбулі Основного Закону, трьох статтях та перехідних положеннях.

✅На Брюссельському саміті в червні 2021 року лідери НАТО підтвердили рішення, ухвалене на саміті в Бухаресті 2008 року, про те, що Грузія й Україна стануть членами Альянсу з Планом дій щодо членства (ПДЧ) як невід'ємною частиною процесу та правом України визначати своє майбутнє і зовнішню політику без стороннього втручання.

✍️30 вересня 2022 року Україна подала заявку на пришвидшений вступ до НАТО на тлі анексії окупованих територій Росією.

🗓 Дата: 4 квітня

🕓 Час: 16:00

Посилання на конференцію в наших телегарм каналах дистанційного навчання.

З повагою, Студентська рада "ВСП Мелітопольський коледж ТДАТУ".